Sunny Way Nabíječka SLA akumulátorů 12V-AVACOM WILSTAR

Mikroprocesorem řízená třístupňová nabíječka 12V / 10A pro SLA akumulátory AGM/GEL s kapacitou 40-200Ah.Parametry:Výstupní napětí: 12VNabíjecíí proud: max. 10A… pokračovat »

obrázek produktu
1 899,00 Kč

O produktu

Mikroprocesorem řízená třístupňová nabíječka 12V / 10A pro SLA akumulátory AGM/GEL s kapacitou 40-200Ah.

Parametry:

Výstupní napětí: 12V
Nabíjecíí proud: max. 10A
Doporučená kapacita aukumulátoru: 40 - 200Ah
Průběh nabíjení je indikován pomocí LED. Nabíječka má ochranu proti přepólování, proti zkratu, přepěťovou a nadproudovou ochranu. Chlazení zabudovaným ventilátorem.
Nabíječky SLA akumulátorů 12V-AVACOM WILSTAR
Všeobecné instrukce pro použití a základní technická data F120-100-D

Všeobecné instrukce:

1) připojte konektory nabíječky na akumulátor

2) zkontrolujte správnost připojení, červeně označený konektor musí být vždy připojen na plusový pól akumulátoru

3) zapněte nabíječku do sítě

4) po zapnutí do sítě se rozsvítí červená LED to znamená přítomnost napětí sítě a počátek nabíjení akumulátoru. Doba nabíjení akumulátoru závisí na jeho kapacitě v Ah (viz níže doporučená kapacita akumulátorů).

5) Upozornění: při dlouhodobém nebo častém použití této nabíječky pro akumulátory s kapacitou menší než 50Ah může dojít k poškození akumulátoru vlivem vysokého nabíjecího proudu nebo ke zkrácení jeho životnosti! Při použití této nabíječky pro akumulátory s kapacitou vyšší než 120Ah dojde k (značnému) prodloužení doby nabíjení, žádné poškození nebo zkrácení životnosti akumulátoru však nehrozí.

6) rozsvícení zelené LED akumulátor je nabitý

7) po rozsvícení zelené LED odpojte nabíječku ze sítě a odpojte konektory z akumulátoru. Nabíječka je určena k nabíjení bezúdržbových hermeticky uzavřených akumulátorů agm/gel a je určena k provozu v suchých a větraných místnostech, nesmí být používána ve vlhku a v blízkosti tepelných zdrojů nebo hořlavých materiálů a otevřeného ohně. Při provozu nabíječky by provozní teplota neměla přestoupit +40 st.C, nabíječku proto při provozu nezakrývejte. Nerozebírejte nabíječku a neodstraňujte kryt nabíječky při provozu, hrozí nebezpečí úrazu el. proudem! Nabíječka je automatická, to znamená, že proces nabíjení (ve 3 etapách) je až do plného nabití akumulátoru řízen automaticky. Vzhledem k automaticky řízenému procesu nabíjení je však možné použít tuto nabíječku jako nabíječku udržovací, tzn. že může být na akumulátor připojena dlouhou dobu i po rozsvícení zelené LED.

Základní technická data nabíječky F120-100-D:

 • vstupní napětí: 100-240V, 50-60Hz
 • max. příkon: 200W
 • jmen.výstupní napětí: 12V
 • rozsah výst. napětí: 10Vss-15Vss
 • max. nabíjecí proud: 10A ( +/-0,8A)
 • doporučená kapacita akumulátorů: 50Ah až 120Ah
 • rozsah pracovních teplot: 0 až +40st.C.
 • rozměry/hmotnost: 152,5x63x45mm/600g
 • elektronická ochrana výstupu: proti zkratu
 • proti přepólování
 • typický čas nabíjení: 4 až 8 hodin